Přeskočit na obsah
Domů » Jak si opravit zip svépomocí

Jak si opravit zip svépomocí

Každý si ze svého oblečení vybere pár kousků, které si oblíbí. Tohoto oblečení se následně nechce vzdát a v momentě, kdy je nějakým způsobem poškozeno, snaží se problém vyřešit.

Pokud se jedná o kalhoty nebo bundu, problém může přijít velice brzy. Právě u kalhot a bund patří mezi nejčastější problémy závada zipu. Nemusíte však kvůli špatnému zipu bundu nebo kalhoty vyhazovat. Vše má své řešení, jen je potřeba zjistit, jak na to.

Jak opravit rozbitý zip

K nejčastějším příčinám, proč se zip poničí patří chyba na straně jezdce. Ten může jinými slovy povolit a zip následně nefunguje tak, jak by měl. S největší pravděpodobností zná každý tento nepříjemný problém, kdy má pocit, že musí svou oblíbenou bundu nebo kalhoty vyhodit. Přitom vám stačí pro opravu této chyby jen kombinačky. Nemáte-li kombinačky, dalším řešením mohou být kleště. Vezměte si věc, kterou chcete opravit a kleště. Pomocí nářadí je potřeba jezdce z obou stran zmáčknout. Rozhodně nepoužívejte příliš velkou sílu, abyste naopak jezdec nepoškodili.

Zároveň mačkáme u jezdce jen užší část. Jezdec není vyráběn z pevného materiálu, a tak zde hrozí prasknutí. Uděláte-li ale proces správně, jezdec následně bude fungovat tak, jak by fungovat měl. Pokud je jezdec úplně poškozen, zakoupíte jej v jakékoliv galanterii, a to za pár korun.

Podobně je na tom i kompletní zip. I ten se dá dnes pořídit za pár korun. Výměna jezdce není nijak náročná. Budete-li však měnit zip, pak počítejte s pár minutami vašeho volného času. V žádném případě ale nemusíte kvůli špatnému jezdci nebo zipu svou oblíbenou věc vyhazovat.

Opakování je matkou moudrosti

Jak jsme již ale naznačovali v předchozích odstavcích. Nejčastějším problémem je chyba na straně jezdce. Tuto chybu lze opravit prakticky zadarmo, a to během pár vteřin. Vždy je důležité přijít na to, o jak velkou závadu se jedná, než se pustíte do výměny celého jezdce nebo zipu.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *