Přeskočit na obsah
Domů » Zajištění pračky proti skákání (Co dělat aby pračka neskákala)

Zajištění pračky proti skákání (Co dělat aby pračka neskákala)

  • Petr 

I moderní pračky patří mezi ty nejhlučnější domácí spotřebiče. Pokud máte pračku v místnosti, kde netrávíte tolik času (například v koupelně), obvykle stačí jen zavřít dveře a otravný zvuk je pryč. Některé domácnosti ale musí mít pračku v kuchyni, která bývá spojena s obývacím pokojem. Pak je tento otravný zvuk nutné přetrpět. Už jste ale zažili poskakující pračku? Pokud ano, víte, že strpět zvuky běžného praní je naprosto jednoduché, oproti zvukům, které pračka dělá, když poskakuje.

Zajištění pračky proti skákání

Vzhledem k rychlému otáčení bubnu pračky (například při odstřeďování) někdy dochází k jejímu poskakování. Toto velice rychlé točení bubnu pračky je zapotřebí, aby došlo k co největšímu odstranění kapalin z oblečení a to se vám pak na sušáku sušilo co nejkratší dobu.

Avšak poskakováním může pračka způsobit nemalé škody – například poškrábání podlahy nebo popraskání kachliček a podobně.

Poskakování škodí pračce samotné

Pračka by poskakovat neměla. Pokud se tak děje, dochází k otřesům jejích vnitřních částí, což vede k jejich většímu opotřebení a tím i ke zkrácení životnosti pračky. V první řadě zkontrolujte, zda přepravní šrouby zajišťující buben a další pohyblivé prvky při přepravě zařízení byly správně odstraněny. Jejich umístění se liší v závislosti na modelu a výrobci pračky. Obvykle se jedná o čtyři šrouby, které lze snadno odšroubovat standardním šroubovákem. Ve většině případů musí být nahrazeny plastovými přívěsy, které výrobci připevňují k zařízení.

Vyrovnání povrchu podlahy

Pokud pračka nestojí na všech čtyřech nožkách, může začít poskakovat. Pračky mají výškově nastavitelné nožičky, které umožňují jejich přizpůsobení povrchu podlahy. Toto nastavení jednou za čas zkontrolujeme.

Praní dostatečného množství

Pračku bychom neměli spouštět téměř prázdnou nebo přeplněnou. To může způsobit, že začne poskakovat. Počkejte tedy, až budete mít dostatek potřebného prádla k vyprání, nebo naopak velké množství prádla rozdělte na dvě části.

Hladký povrch pod pračkou

Někdy se může stát, že pračka skáče z toho důvodu, že povrch pod ní je pro ni příliš kluzký. Stačí nožičky pračky omýt ze spodní části acetonem (například odlakovačem na nehty na acetonovém základu). V obchodech jsou dostupné také antivibrační desky, které jsou vhodným řešením. Nevyplatí se pod pračku instalovat kousky papíru nebo kartonovou krabici, jejichž účinek je velmi omezený a může způsobit nerovný povrch pod pračkou.

Vážnější příčiny poskakování pračky

Problémy s klouzáním a nadměrnými vibracemi zařízení mohou nastat z vážnějších příčin – poruchy poškozeného, opotřebovaného tlumiče nebo natažené nebo zlomené pružiny. Pokud aplikace výše uvedených tipů nepřinesla pozitivní výsledky, kontaktujte specialisty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *