Přeskočit na obsah
Domů » Za jak dlouho zabere Hylak Forte

Za jak dlouho zabere Hylak Forte

  • Petr 

Pokud vás nebo vaše děti trápí průjem, zácpa, nadýmání nebo křeče v břiše, můžete si vybrat z nepřeberného množství výrobků, které jsou na trhu. Tyto problémy mohou vzniknout jako odpověď na nevhodnou stravu, ale také v důsledku různých střevních infekcí, při užívání antibiotik nebo při cestách do exotických zemí. Každý z nás si takovou virózu prožil, takže všichni víme, jak může být nepříjemná.

Pro koho jsou přípravky určené?

Pokud podáváte přípravky malým dětem, vždy je dobré si předem přečíst, od kolika let mohou děti takové přípravky užívat. Některé totiž nejsou vhodné pro citlivý a ještě ne zcela vyvinutý trávicí systém kojenců. Například Hylak Forte mohou užívat lidé již od věku kojence. Jeho výhodou je to, že skutečně pomáhá, navíc je v tekuté formě, což u nejmenších dětí potřebujete. Jako velkou nevýhodu ale spousta lidí vnímá jeho nepříjemnou kyselou chuť a typický zápach.

Volně prodejné léky na průjem

I když je Hylak Forte veřejně dostupným lékem, který si můžete koupit i bez lékařského předpisu, u těch nejmenších byste se měli nejprve poradit s lékařem. Přípravek se ale obecně považuje za bezpečný a doporučuje se již u dětí nad jeden měsíc věku. Pokud si přípravek ordinujete sami a bez lékaře, neužívejte jej déle než 7 dní v kuse.

Za jak dlouho zabere?

Hylak Forte je přípravek, který má upravit mikrobiální rovnováhu ve střevech. Je to dlouhodobý proces, nečekejte tedy okamžitý účinek. Určité úlevy se dočkat můžete, nicméně než se dostaví skutečně přesvědčivé výsledky, může to trvat i více, než 24 hodin. Důležité je myslet na to, že samotný přípravek na zažívací obtíže nepomůže, je zapotřebí dodržovat další dietní opatření, jako je například vynechání mléčných výrobků atd. Do stravy byste naopak měli zahrnout banány a rýžovou kaši (připravenou jen z vody), bylinné čaje podporující trávení (anýz a fenykl).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *