Přeskočit na obsah
Domů » Jak změnit trvalé bydliště (Postup 2021)

Jak změnit trvalé bydliště (Postup 2021)

Změnit si v dnešní době trvalý pobyt není nic neobvyklého. Je potřeba ovšem počítat s tím, že vám tento proces nějaký ten čas zabere. Na co se musíte připravit? V první řadě se nevyhnete návštěvy dvou úřadů. Dále si připravte finanční hotovost, a to ve výši padesátikoruny. Tato částka slouží jako poplatek, který bude nutné složit společně k žádostí o změnu trvalého bydliště. Jestliže máte řidičský průkaz a další doklady, popřípadě pobíráte důchod nebo podnikáte, celý proces bude o to komplikovanější. Jinými slovy vám zabere o něco více času.

Změna trvalého bydliště

Občan České republiky má nárok pouze na zapsání jednoho místa neboli adresy, pokud bychom se dívali na trvalý pobyt. Jestliže chcete zažádat o změnu trvalého bydliště, nemusíte se bát toho, že by proces byl nějak náročný. Vše zvládnete za pár minut svého času. Po vyřízení formuláře, který je určen pro změnu trvalého bydliště vás čekají další úkoly. Ty už jsou však o něco náročnější. Je důležité si totiž vyřídit nový občanský průkaz a další vámi využívané doklady. Výjimkou není ani řidičský průkaz.

Jak jsme již naznačovali v předchozím odstavci, změna trvalého pobytu je relativně jednoduchá činnost. Zajdete na příslušný úřad a následně požádáte o formulář, který se zabývá změnou trvalého pobytu. Tento formulář vyplníte a následně odevzdáte. Vše vám nezabere více než pár minut vašeho volného času. Mnohem více času vám ale zaberou další procesy, jež jsou se změnou trvalého pobytu spojeny. Vše začíná tím, že vám bude odstřihnut roh vašeho občanského průkazu. Během vyřizování nového dostanete náhradní doklad.

Je nutné mít souhlas majitele nemovitosti?

Nebydlíte ve vlastní nemovitosti? Jste v pronájmu a zajímá vás, zda musíte mít souhlas majitele nemovitosti? Odpověď je ne. Ačkoliv si většina lidí myslí, že je nutné mít při změně trvalého pobytu souhlas majitele, opak je pravdou. Jediné, co potřebujete je doložení smlouvy o pronájmu. Musíte úřadu nějakým způsobem dokázat, že nemovitost skutečně využíváte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *