Přeskočit na obsah
Domů » Jak zjistit majitele podle SPZ

Jak zjistit majitele podle SPZ

  • Petr 

Zajímá vás, jaké informace lze zjistit o majiteli vozu podle SPZ? Jestliže se chcete dozvědět jméno majitele automobilu, pak je potřeba vědět, na jakých internetových stránkách toho lze alespoň částečně docílit. Rozhodně si nemyslete, že vám proces zabere pár vteřin vašeho času a vy na pár kliknutí zjistíte veškeré důležité informace, a to včetně jména majitele daného vozu. Takto bohužel rejstříky SPZ vozidel nefungují. Pokud budete mít ovšem alespoň z poloviny štěstí, můžete pomocí několika informací, které získáte díky SPZ majitele prakticky vypátrat.

Jak zjistit majitele SPZ a lze to vůbec?

V minulosti byl tento proces daleko jednodušší. Stačilo zajít na web České kanceláře pojistitelů a následně vyhledat podstránku, která se tímto problémem zabývala. Poté jste vypsali SPZ vozidla a bylo to. Jméno majitele jste měli pod nosem. Dnes je proces ovšem daleko složitější.

Jestliže na stejném webu zadáte SPZ, dozvíte se maximálně informace o tom, u jaké pojišťovny je vozidlo pojištěné. Vy se musíte dostat na jiné podstránky stejného webu, kde rovněž budete mít možnost zadat SPZ vozidla.

Pomocí jiného vyhledávání se dostanete k bližším informacím. Je nutné již na začátku zmínit, že jméno majitele na portálu nezískáte. Informace vám prozradí pojišťovnu, o jakou značku vozidla se jedná a od kdy je vozidlo pojištěné u dané společnosti. Pokud řešíte s danou osobou nehodu či svědectví, zkuste oslovit pojišťovnu, kterou jste v rejstříku dohledali. Jedině tak docílíte toho, kdo se ukrývá pod SPZ vozidla, o kterém zjišťujete informace. Doba se mění a tím i zákony. Mimo jiné v České republice platí zákon o GDPR, jež nepovoluje bližší informace o majitelích vozidel.

Kdo se dostane k majitelům vozů?

Kromě pojišťovny, jež vám jméno nemůže bez souhlasu prozradit se k jménům vozidel dostane také policie, úřad a finanční úřad. Pochopitelně na seznam přibude také pojišťovna. O té jsme vás ale informovali v předchozích odstavcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *