Přeskočit na obsah
Domů » Jak správně barvit vlasy

Jak správně barvit vlasy

Pokud si koupíte přípravek na barvení vlasů, vždy je zapotřebí následovat instrukce, které jsou uvedený na obalu nebo příbalovém letáku.

Dodržujte dobu, po kterou má být barva nanesená na vlasech a nepřekračujte ji. Snažte se vynechat okolí očí a barvu nepoužívejte na obočí či jiné ochlupení, než jsou vlasy. Rozhodně nebarvěte malé děti (jejich vlasy i pokožka mají jinou strukturu) ani své domácí mazlíčky (pokud jste si nezakoupili speciální přípravky na barvení zvířecí srsti).

Ještě před barvením

Barvu bychom měli nanášet na čisté vlasy, protože maz na vlasech může způsobit, že se barva nechytne dobře. Vlasy bychom si měli umýt 24 až 48 hodin před barvením. Den před barvením nepoužívejte kondicionér, protože ten eliminuje přírodní maz z vlasů, který je v malém množství zapotřebí, aby se barva dobře a rovnoměrně uchytila na vlasech. Pokud je to vaše první barvení, můžete si zkusit obarvit vlasy dočasnou barvou – některá vydrží jen dvě umytí, jiná vydrží i dvacet mytí. Při vymývání takové barvy mohou na vlasech vzniknout nevzhledné skvrny.

Výběr místa pro barvení

Ještě před nanesením barvy si vlasy pořádně rozčesejte a ochraňte si krk a ramena. Použijte starý ručník nebo utěrku, jejíž znehodnocení vám nebude vadit (pro opakované barvení můžete používat tentýž ručník). Skvrny od barvy na vlasy se nedají vyprat, proto se nebarvěte na koberci či jiné tkanině. Pokud barva ukápne na dlaždice nebo umývadlo, setřete ji co nejdříve. Také při přetažení barvy na pokožku barvu co nejdříve stírejte.

Barvení vlasů

Součástí každého balení barvy na vlasy jsou také ochranné rukavice, které rozhodně použijte. Barvu nanášejte speciálním štětečkem (nemusí být součástí balení, dostupný je v drogeriích) nebo i rukama. Začněte ve vlasech, kde máte pěšinku a barvu nanášejte od kořínku směrem ke konečkům. Hřebínkem vždy vytvořte novou pěšinku o kousek vedle, kde bude zapotřebí nanést další vrstvu barvy. Poté pokračujte se zadní částí hlavy – možná bude zapotřebí pomoci druhé osoby. Nechte barvu působit podle návodu a pak ji smyjte.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *