Přeskočit na obsah
Domů » Jak se co nejrychleji zbavit kašle

Jak se co nejrychleji zbavit kašle

  • Petr 

Kašel je velice obtěžujícím a navíc nevítaným problémem. Ať už máme nějaké povinnosti nebo naplánovanou zábavu, chceme se kašle zbavit co možná nejdříve. Existuje několik účinných způsobů, s kterými můžete svůj kašel vyléčit.

Čaj s medem

O tom, že med je účinným lékem na kašel, věděly už naše babičky. Má antibakteriální a antivirové účinky, díky kterým pomáhá také při běžných projevech nachlazení. Abyste dosáhli zmírnění kašle, přidejte si do čaje dvě lžičky čaje. Ideální je vyrobit si tento čaj z bylinek, které také působí proti kašli. Může to být lípa, jitrocel, fenykl, měsíček lékařský nebo třeba řapík.

Zázvor

Chcete-li posílit účinek svého čaje s medem, přidejte do něj také zázvor. Ten pomáhá proti suchému či astmatickému kašli a má protizánětlivé vlastnosti. Působí také proti nevolnosti a bolestem, které jsou typické při nachlazení a chřipce. Na přípravu jedné porce zázvorového čaje si připravte 20 až 40 g čerstvého zázvoru, který zalijete 200 ml horké vody. Po několika minutách můžete konzumovat.

Dostatek tekutin

Dodržovat pitný režim je důležité pořád, zejména pak při nemoci. Také při kašli je vhodné pít dostatek tekutin pokojové teploty. Pokud je kašel doprovázen dalšími projevy nachlazení a chřipky, je však lepší nápoj teplý. Může jít o vývary, bylinné čaje, černý čaj bez kofeinu, teplá voda nebo teplé ovocné šťávy.

Pára

Pára je účinná na vlhký kašel, který poznáte podle toho, že když odkašlete, vykašlete hlen. Vhodná je horká sprcha nebo koupel, kterou můžete taktéž obohatit bylinkami proti kašli. Nebo vdechujte páru při přípravě čaje proti kašli. Do horké vody můžete přidat také esenciální oleje, například z eukalyptu nebo rozmarýnu.

Slaná voda

Bolesti v krku ale také vlhkého kašle se můžete zbavit kloktáním slané vody. Slaná voda odvádí hlen ze zadní části krku, která nutí ke kašlání. Slanou vodu si připravte tak, že v hrnku teplé vody rozpustíte půl lžičky soli.

Tento jednoduchý lék je jedním z nejúčinnějších při léčbě bolesti v krku a vlhkého kašle. Slaná voda snižuje hlen a hlen v zadní části krku, což může snížit potřebu kašlat.

Půl lžičky soli vmíchejte do šálku teplé vody, dokud se nerozpustí. Před použitím ke kloktání nechte roztok mírně vychladnout. Nechte směs chvíli uležet v zadní části krku, než ji vyplivnete. Kloktejte slanou vodou několikrát denně, dokud se kašel nezlepší.

Nedávejte slanou vodu mladším dětem, protože nemusí být schopny správně kloktat a polykání slané vody může být nebezpečné.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *