Přeskočit na obsah
Domů » Jak rychle vyléčit průdušky – Několik tipů na vyléčení průdušek

Jak rychle vyléčit průdušky – Několik tipů na vyléčení průdušek

Onemocnění průdušek je velmi nepříjemný problém, který se může projevit u dětí i dospělých. Pokud to není problém chronický, není třeba se nijak výrazně znepokojovat, protože je to jeden z nejběžnějších problémů. Na druhou stranu je ale zapotřebí zakročit a přistoupit k léčbě co nejdříve, protože neléčené onemocnění průdušek se může rozvinout až třeba v zápal plic. Jak tedy účinně bojovat s onemocněním průdušek?

Volně dostupné přípravky

V první řadě můžete léčbu podpořit různými bylinkami. Ideální je sáhnout po průduškových čajích, v jejich složení najdeme nejčastěji anýz, fenykl, lékořici, šalvěj a mateřídoušku. Z léků, které si můžete naordinovat (jsou bez lékařského předpisu), jsou to například ty na vykašlávání a zmírnění kašle. Zavést můžete také léky na posílení imunitního systému, to určitě není na škodu. Může to urychlit léčbu.

Dostatečný pitný režim

U každé léčby je důležité zaměřit také na dostatečný pitný režim. Denně vypijte dva až tři litry tekutin (v závislosti na vaší hmotnosti, u dětí je například takové množství příliš vysoké). Při nemoci bychom měli zvýšit náš stabilní pitný režim o dvě až tři sklenice. Toho můžete dosáhnout například zavedením průduškových čajů navíc.

Odpočinek

Klidový režim je naprosto důležitý. Pokud začnete kašlat, měli byste omezit své pohybové aktivity. Právě díky klidovému režimu, což znamená také spát aspoň 7,5 hodin denně, dochází k efektivnějšímu boji s infekcí. A tím také k rychlejší léčbě. Předcházíte tím také komplikacím, jako je například bronchitida nebo zápal plic. Pro lepší dýchání je dobré spát na vysokém polštáři.

Zvlhčete vzduch

V zimě, kdy je topná sezóna, je v místnostech vzduch sušší. To může dráždit ke kašli. Proto je vhodné vzduch zvlhčovat – například položte vlhký ruční na topení nebo použijte zvlhčovat vzduchu (máte-li). Vhodné je také použít nějakou nádobku s vodou a postavit ji na topení. I to může pomoci při zvlhčování vzduchu. Pravidelně větrejte.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *