Přeskočit na obsah
Domů » Jak řešit, aby pračka neskákala (Zajištění pračky proti skákání)

Jak řešit, aby pračka neskákala (Zajištění pračky proti skákání)

  • Petr 

Občas se člověk setká s problémem, který se týká pračky. Ta při své činnosti může začít poskakovat. Právě tato činnost v častých případech vede k poškození ostatních věcí. Je tedy potřeba tomuto problému zabránit. Jestliže si nevíte rady, co dělat ve chvíli, kdy vám pračka poskakuje, nezoufejte.

Vše má své řešení, jen je důležité přijít na to, jak samotný problém vyřešit. V následujících odstavcích vám popíšeme, jaké máte možnosti, aby se tento problém již nadále neobjevoval. Pojďme se na to společně podívat.

Jak zamezit pohybu pračky při své činnosti

První variantou je tzv. zahrádka, která pračce nedovolí samovolný pohyb při své činnosti. Nemusíte se bát toho, že by se jednalo o finančně náročnou investici. Hravě si postačíte s pár věcmi. Připravte si tedy dřevěné desky, nářadí a latě. Jinými slovy budete stavět nádobu, jež následně umístíte pod pračku. Půjde o takovou vaničku, do které poté s přáteli pračku umístíte. Hravě si vystačíte se zahrádkou, která bude obsahovat čtyři pevné stěny. Dřevo by mělo být masivní a dostatečně pevné.

Proč je dřevo v tomto případě skvělým materiálem? Pokud bude mít pračka tendenci skákat, nemusíte se bát toho, že by dřevěná nádoba po podlaze v koupelně jezdila. Dřevo je pevným materiálem, zvlášť ve chvíli, kdy se jedná o pevné a kvalitní dřevo. Jak již bylo sděleno, ideálním řešením je masiv.

Poté je dobré, aby vám někdo s pračkou pomohl. Pračku totiž musíte nadzvednout a přenést do tzv. nádoby. Nádoba by měla být zároveň těsná. Pomocí těsné nádoby zabráníte samovolnému pohybu pračky. Nádobu lze mimo jiné k pračce šikovným způsobem také přimontovat.

Jak lze ještě zamezit pohybu pračky?

Další varianta se skrývá v jednoduchosti. Jaké množství prádla vaše pračka dokáže přijmout? Vybírali jste podle tohoto údaje a následně nedokážete pračku ani z poloviny zaplnit? Špatná hmotnost může být rovněž dalším problémem, který vás brzdí. Na závěr je důležité zkontrolovat také podlahu své koupelny a nerovnosti, které mohou taktéž za tyto problémy. Bude-li podlaha rovná, zkuste se podívat dovnitř samotné pračky. Častou komplikací jsou také špatné tlumiče či jiné náhradní díly.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *