Přeskočit na obsah
Domů » Jak poznat kýlu – příznaky, léčba a prevence

Jak poznat kýlu – příznaky, léčba a prevence

Zdraví máme jen jedno. Jestliže jej budete ignorovat, mohou se i z méně vážnějších problémů stát problémy, které vás ohrozí na životě. V tomto článku se podíváme na to, jak poznat kýlu.

I u tohoto onemocnění se nejedná o nic vážného, pokud ovšem začnete problém řešit včas. Rozhodně není dobré kýlu ignorovat a myslet si, že se postupem času vyléčí sama. V následujících odstavcích vám popíšeme, jak kýlu poznáte. Budete-li mít podezření, rozhodně nenechávejte nic náhodě a navštivte lékaře. Je lepší lékaře navštívit zbytečně než vůbec.

Jak poznat kýlu?

S největší pravděpodobností jste od svého okolí slyšeli, že kýla patří mezi onemocnění, která nebolí, a tak je obtížné tento problém začít řešit včas. Opak je ovšem pravdou, protože pacienty ve většině případů donutí návštěva lékaře právě nepříjemná bolest. Kromě bolesti však existují i jiné příznaky, jež vám napoví, že by se mohlo jednat o kýlu. Je potřeba ale vědět, že se kýla dělí na několik kategorií. Tou první je pupeční kýla. Ta se objevuje v místě pupíku, a to převážně u žen. Neznamená to, že se však pupeční kýla nemůže objevit také u mužů.

U pupeční kýly se objeví vyklenutí.

Bolest cítí muži i ženy ve chvíli, kdy zvedají těžší věci nebo se namáhají. Jde o měkké a pružné vyklenutí, které vyleze vstoje a zmizí v leže. Pokud budete mít tedy podezření na pupeční kýlu, navštivte svého lékaře. Druhým typem kýly je břišní kýla. Tento typ kýly se svým způsobem může objevit kdekoliv na břiše. Mezi často ohrožená místa patří ta, na kterých se nachází jizva po zranění. Je to zapříčiněno tím, že jizva dané místo oslabí. O to větší šanci má následně vznik kýly. Tato kýla má podobné příznaky, jako výše uvedená pupeční kýla.

Poslední typem kýly je tříselná kýla

Tříselná kýla se objevuje v tříslech. Tady se jedná spíše o kýlu, která napadá naopak více muže než ženy. Tříselná kýla se nemusí nutně objevovat jenom z důvodu zvýšené námahy. Častým faktorem pro vznik tříselné kýly je také dědičnost a věk. Opět zde platí vyklenutí, které může zmizet změnou polohy a zase se objevit. Kromě toho je velká pravděpodobnost, že v místě kýly budete pociťovat nepříjemné pálení.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *