Přeskočit na obsah
Domů » Jak posílit imunitu – Několik tipů na posílení imunity

Jak posílit imunitu – Několik tipů na posílení imunity

Díky správnému fungování imunitního systému se nám může podařit odrazit riziko vzniku různých chorob. Proto je dobré zaměřit se na posilování imunitního systému. Jakými prostředky se ale dá dosáhnout silnější imunity?

Zdravé způsoby, jak posílit imunitní systém

Základem pro silný imunitní systém je zdravý životní styl. Každá část vašeho těla, včetně vašeho imunitního systému, funguje lépe, když je chráněna před vnějšími útoky a je podporována strategiemi zdravého života, jako jsou tyto:

· Nekuřte. Kouření oslabuje imunitní systém a ničí účinky vitamínu C.

· Jezte dostatečné množství ovoce a zeleniny.

· Pravidelně cvičte.

· Udržujte si zdravou váhu.

· Alkohol nepijte, nebo pouze s mírou.

· Spěte alespoň 7 hodin denně.

· Aktivně se vyhýbejte infekcím: často si myjte ruce a maso důkladně provařte. Snažte se omezit dotýkání obličeje.

· Snažte se co nejvíce minimalizovat stres.

Doplňky stravy

V lékárnách můžete najít spoustu produktů na podporu imunity. Avšak koncept posílení imunity zvyšuje počet imunitních buněk, což nemusí být nutně dobrá věc. V imunitním systému existuje hned několik druhů buněk, z nichž každá reaguje na různé mikroby. Proto není tak jednoduché jejich posilování. A ani vědci si zatím nejsou jistí tím, zda které z nich se vyplatí posílit a na jaký počet.

Strava a imunitní systém

Namísto doplňků stravy se raději zaměřte na pestřejší jídelníček. Ne nadarmo se říká, že zdraví člověka začíná ve střevech. Zaměřte se na pravidelnou a zdravou výživu. K infekčním chorobám jsou podle vědců náchylnější podvyživené osoby. Různé nedostatky živin (například nedostatek zinku, selenu, železa, mědi, kyseliny listové a vitamínů A, B6, C a E) mohou ovlivňovat imunitu, nicméně nebylo provedeno dostatek studií, abychom dokázali říci nakolik. Pokud ale máte podezření, že vaše strava neposkytuje všechny potřeby živin (nemáte rádi zeleninu apod.), můžete se obrátit taktéž na multivitamínové doplňky stravy.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *