Přeskočit na obsah
Domů » Jak nemít mastné vlasy – jak se chovat k vlasům aby nebyly mastné

Jak nemít mastné vlasy – jak se chovat k vlasům aby nebyly mastné

Za špatnou kvalitu vlasů si ve většině způsobů můžeme bohužel sami. A je to právě nadměrnou péčí, kterou jim věnujeme. Je pravdou, že upravené a krásné vlasy tvoří velmi vysoké procento naší celkové atraktivity, je ale zapotřebí myslet také na to, že méně může být více. Mastné vlasy postrádají lesk, shlukují se do tenkých pramínků a jsou vůbec nepěkné. Lidé, kteří mají mastné vlasy, mají tendenci je nadměrně mýt – což vysušuje pokožku hlavy a kvůli tomu dochází k ještě větší produkci mazu.

Jak se chovat k vlasům, aby se nemastily?

Vlasy myjte jen tak často, jak je potřeba. Ne dříve, než jednou za dva dny. Používejte vhodnou péči: ale pozor, některé prostředky vlasy odmašťují po celé délce. To má za důsledek vysušené konečky vlasů. To také není dobře. Poskytněte svým vlasům péči – ale přiměřenou a rozhodně vhodnou. Pomůže vám k tomu nejen výběr správného šamponu a správná technika mytí vlasů, ale také osvědčené domácí prostředky. Nejlepší z nich jsou uvedeny níže.

Oplachování citronovou šťávou

Ke kořínkům velmi mastných vlasů můžete vmasírovat citronovou šťávu. Ta má tonizující a stahující vlastnosti a také reguluje pH pokožky hlavy a odstraňuje z ní všechny nečistoty. Stačí smíchat šťávu z velkého citronu se dvěma skleničkami převařené nebo destilované vody. Vlasy si umyjte, jak jste zvyklí a poté je přelijte citronovým roztokem. Odtékající kapalinu můžete odchytit do misky a směs ještě několikrát použít (v dalších dnech). Citronová šťáva nejen zabrání nadměrnému maštění vlasů, ale také utěsní kůžičku a dodá jim lesk.

Maska z droždí

Maska z pekárenského droždí je dobrý nápad, jak své vlasy vyživit a zbavit je mastnoty. Smíchejte 100 g droždí (cca 5 kostek) s 250 ml teplého mléka. Pořádně promíchejte, abychom vytvořili homogenní hmotu. Masku nasadíme na vlasy a necháme půl hodiny působit. Poté masku smyjte a umyjte šamponem, jak jste zvyklí. Místo teplého mléka můžete použít také jeden kelímek jogurtu a jeden sáček instantního droždí. Po smíchání těchto přísad naneste na vlasy, nechte 30 minut působit a poté omyjte, podle toho, jak jste zvyklí.

Správná péče

Aby výše uvedené metody fungovaly, měli byste pamatovat na správnou péči o vlasy. Neměli byste si vlasy mýt horkou nebo velmi teplou vodou, ale pouze vlažnou vodou. Měli byste si také vybrat správný šampon. Pokud jsou naše vlasy nadměrně mastné, stojí za to se vzdát kosmetiky obsahující silikony a parabeny, které dráždí pokožku hlavy a stimulují činnost mazových žláz. Nejlepší je používat jemné šampony s přírodními přísadami, jako je rozmarýn, kopřiva, aloe nebo levandule. Přírodní kosmetika bývá odpovědí také na některé problémy s pokožkou, jako jsou vyrážky. Takže se vyplatí do ní investovat nebo si ji vyrobit.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *