Přeskočit na obsah
Domů » Jak doma vyčistit stříbro (Čištění stříbrných šperků doma)

Jak doma vyčistit stříbro (Čištění stříbrných šperků doma)

  • Petr 

U stříbrných šperků se můžete časem setkat s nepříjemnými nečistotami. Jedním z největších problémů je ten, že stříbrné šperky zčernají. Pokud i vy máte tyto problémy, rozhodně stříbrné šperky nevyhazujte. Vše má své řešení. Jen je potřeba si nastudovat pár základních informací o tom, jak lze stříbrné šperky vyčistit svépomocí, a to v prostředí domova.

Správná péče o šperky prodlouží nejenom krásu samotného šperku, ale převážně i životnost. Vaše stříbrné šperky tak mohou i nadále zářit. Čím šperky vyčistit? Pojďme se na to společně podívat.

Jak doma vyčistit stříbro

Ptáte se tedy na to, jak doma vyčistit stříbro? Nemusí se nutně jednat o stříbrné šperky. Pomocí těchto tipů jistě vyčistíte jakoukoliv věc, která je ze stříbra. Prvním tipem je čištění pomocí prášku na pečení nebo jedlé sody. K jedlé sodě ovšem budete potřebovat také alobal. Právě jedlá soda a alobal patří mezi nejoblíbenější a nejúčinnější tipy, jak lze doma vyčistit stříbro. Vezměte si misku, která vydrží teplotu ve výši až 80 stupňů celsia.

Misku je totiž potřeba naplnit již ohřátou vodou, jež dosahuje výše uvedených teplot. Poté do vody přidejte buď to prášek na pečení nebo jedlou sodu. Záleží na tom, jakou z těchto ingrediencí máte doma. Následně ponoříme do misky stříbro. Je nutné stříbro pomocí lžičky nebo lžíce neustále obracet. Po zhruba 5 minutách stříbro z misky vyndáme a opláchneme. Tentokrát ale pod studenou vodou. V další fázi stříbro vysušte hadříkem. Směs se postará o to, aby nečistoty vymizely. Jestliže tento tip nepomáhá, zkuste přejít k dalšímu triku, který má podobnou úspěšnou.

Pomoct by mohla i sůl

Opět si vezměte misku a nalijte do ní horkou vodu. Následně přidáme lžíci kuchyňské soli a zamícháme. Do misky poté přidáme hliníkovou folii a na pár vteřin přidáme i stříbro. Rovněž je důležité nechat stříbro v této směsi alespoň pár minut. Jakmile stříbro vyndáme, usušíme jej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *