Přeskočit na obsah
Domů » Co mohu jíst před darováním krve

Co mohu jíst před darováním krve

Pokud se zajímáte o darování krve, pak je potřeba si nejprve zjistit veškeré důležité informace. Jestliže budete přípravu darování krve ignorovat, mohou vás následně některé informace nepříjemně zaskočit. Jednou z nejdůležitějších věcí je strava.

Co si můžete dopřát za jídlo před odběrem krve? Na jídlo je potřeba se zaměřit nejenom v daný den, ale přibližně 24 hodin předem. Podle norem se doporučuje na jídlo soustředit pouhých 12 hodin před odběrem krve. Ničemu však neuškodí, když si tuto dobu prodloužíte. Pojďme se nyní podívat na stravu při darování krve

Co jíst před darováním krve?

V první řadě se podíváme na stravu, kterou je potřeba dodržovat 12 až 24 hodin předem. Záležet bude na vás, zda se začnete soustředit na stravu 12 hodin před odběrem nebo tento čas zvýšíte na 24 hodin, tedy celý den. Ať už si zvolíte jakoukoliv cestu, měli byste ze svého jídelníčku vynechat bezesporu jídla s obsahem tuku. Jídla s obsahem tuku by vám u darování krve zkrátka neprošli.

Kromě jídel s obsahem tuku vynechte pití alkoholu. Jistě vám nemusíme sdělovat, že alkohol nepatří mezi zdravé nápoje. Jinými slovy je alkohol škodlivý a při darování krve tomu není jinak.

Rozhodně byste se ale měli zaměřit na pití nealkoholických nápojů. K ideálním nápojům patří například čistá voda. Před darováním krve je o to důležitější se zaměřit na pitný režim. Tyto body se týkají plánu, co dodržovat před darováním krve, a to v době 12 hodin před procesem.

Nyní se podíváme na to, co je nutné dodržovat v den odběru. Ráno si dopřejte dietní jídlo. Skvělou volbou je obyčejný rohlík nebo toustový chléb. Můžete si dát mimo jiné i dětské piškoty nebo rýžové chlebíčky. Dále je potřeba dodržovat opět pitný režim. Ke snídani tak vypijte alespoň půl litru vody.

Čeho se dále držet?

Pokud jste kuřák, pak cigarety vynechejte. Cigaret je dobré se vyhnout minimálně 4 až 5 hodin před samotným odběrem. V žádném případě si nedopřávejte tučná jídla, jak bylo sděleno 12 až 24 hodin před odběrem. Stejná pravidla platí i pro den odběru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *